Reklama

USA: 46 ciał wewnątrz ciężarówki. Mieli to być migranci

Tragiczne odkrycie w San Antonio w Teksasie. Jak poinformował gubernator Teksasu Greg Abbott, wewnątrz naczepy ciężarówki znaleziono tam co najmniej 46 ciał. Ofiary zmarły z powodu wyczerpania i udaru cieplnego. Zgodnie ze słowami radnej miejskiej Adriany Rocha Garciaieli mieli to być migranci.

Temperatura w mieście sięgała w poniedziałek od ponad 32 do 37,7 stopni Celsjusza.

- Ludzie zmarli z powodu wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego, a przyczepa nie miała klimatyzacji ani wody - wyjaśnił komendant straży pożarnej w San Antonio Charles Hood. Poinformował, że 16 osób, w tym 12 dorosłych i czworo dzieci, przewieziono do pobliskich placówek medycznych.

Burmistrz San Antonio: Straszna ludzka tragedia

Radna miejska Adriana Rocha Garcia określiła ofiary jako migrantów. Nie potwierdziły tego władze. Nie podały z jakiego pochodzili kraju. Jedynie minister spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Ebrard poinformował, że dwie osoby, które trafiły do szpitala, pochodzą z Gwatemali.

Reklama

Burmistrz San Antonio Ron Nirenberg nazwał odkrycie ciał "straszną tragedią".

- Mieli rodziny i prawdopodobnie próbowali znaleźć lepsze życie. To jest po prostu straszna ludzka tragedia. (...) Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za narażenie tych ludzi na tak nieludzkie warunki będą ścigane i ukarane z pełną surowością prawa - cytowała Nirenberga lokalna telewizja KSAT.

Słychać było wołanie o pomoc

Według policji ofiarami śmiertelnymi byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w tym wielu młodych dorosłych.

- Władze zostały zaalarmowane tuż przed godziną 18:00 czasu lokalnego, kiedy pracownik pobliskiego budynku usłyszał wołanie o pomoc - mówił w CNN szef policji w San Antonio Bill McManus.

Jak dodał, trzy osoby zostały zatrzymane. Nie był jednak pewien, czy mają one związek z tragedią. Podkreślił, że śledztwo przejmie federalna agencja Homeland Security Investigations, która jest częścią agencji ds. imigracji i egzekwowania przepisów celnych.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | Teksas | San Antonio | migranci

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy