Reklama

Reklama

Turystka zaatakowana przez bizona amerykańskiego. Przerażające nagranie

Kobieta spacerująca po słynnym parku stanowym w Teksasie niemal nie pożegnała się z życiem po spotkaniu z bizonem amerykańskim. Nagranie goniącego i napadającego na nią zwierzęcia stało się wiralem.

Caprock Canyons State Park & Trail - park stanowy w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. To tam udała się turystka, która na swojej drodze napotkała bizona amerykańskiego.

Rebecca Clark była akurat w trakcie nagrywania, kiedy na jej drodze pojawiło się kilka tych wielkich ssaków. Kobieta wędrowała samotnie. Jak wynika z nagrania, bizony amerykańskie idą w swoim kierunku, a turystka oddala się coraz bardziej w przeciwną stronę. W tym czasie kobieta mówiła do samej siebie uspokajającym tonem: Chcę przejść obok, nie chcę mieć z wami do czynienia.

Reklama

Nagły atak bizona amerykańskiego

Nagle jeden z bizonów amerykańskich odwraca się w stronę kobiety i z pełnym impetem biegnie w jej kierunku. - O nie, o Boże! - słyszymy krzyk turystki na nagraniu.

Nagranie trwa jeszcze przez chwilę, jednak niewiele na nim widzimy. Wszystko wskazuje na to, że zwierzę napadło turystkę i lekko ją poturbowało. Kobieta wyszła jednak z tego niebezpiecznego spotkania bez szwanku. Jak sama przyznaje, ssak uderzył w jej plecy i rzucił w przydrożne krzaki, po czym odszedł.

Wideo, które następnie udostępniła w sieci stało się wiralowe. Park, w rozmowie z magazynem People wskazuje, że jest świadomy zdarzenia. Pracownicy parku poinformowali, że kobiecie udzielono pomocy i przestrzegają przed zbliżaniem się do zwierząt.

Bizon amerykański to największy obecnie ssak lądowy Ameryki Północnej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy