Reklama

Reklama

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Ostrzeżenie przed tsunami

Siłę co najmniej 7,3 stopnia miało trzęsienie ziemi, które we wtorek wystąpiło na Morzu Flores we wschodniej Indonezji - poinformował amerykański Instytut Geofizyczny (USGS). Mieszkańców ostrzeżono przed możliwymi falami tsunami.

Do trzęsienia doszło pod dnem morskim nieopodal wyspy Flores na Morzu Flores we wschodniej Indonezji. Jak obliczyło USGS miało magnitudę 7,3, a według innych źródeł - 7,7. 

Indonezja zagrożona falami tsunami. Alert dla mieszkańców

Służby wydały ostrzeżenie przed możliwością pojawienia się fal tsunami. Według USGS epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w odległości 115 km na północ od miasta Maumere w Indonezji.


Wstrząsy nastąpiły na głębokości około 18,5 km. Nie ma dotychczas informacji o ofiarach lub stratach materialnych. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy