Reklama

Tragedia w Austrii. Zginął Polak, drugi walczy o życie

Tragiczny wypadek samochodu, którym jechali Polacy, nieopodal Grazu w Austrii. Jak wynika z informacji lokalnych służb, w wyniku zderzenia z pociągiem zginęła jedna osoba. Druga walczy o życie.

Do wypadku na terenie Austrii doszło w piątek 4 lutego, jednak informacja o tym, że w zdarzeniu brali udział Polacy, pojawiła się dopiero we wtorek rano. 

Austria. Wypadek z udziałem Polaków

Z informacji lokalnej straży pożarnej wynika, że do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym około godziny 17:40. "Samochód z trzema pasażerami zderzył się z pociągiem na przejeździe kolejowym w Gros St. Florian. Kiedy przyjechaliśmy, dwie osoby były już na zewnątrz pojazdu" - czytamy we wpisie austriackich strażaków. 

Jak relacjonują funkcjonariusze straży pożarnej, kierowca samochodu był zakleszczony w zniszczonym pojeździe. Do jego wyciągnięcia potrzebny był specjalistyczny sprzęt. 22-letni mężczyzna został przekazany służbom ratunkowym, a następnie śmigłowcem przetransportowany do najbliższego szpitala, gdzie walczy o życie.

Wypadek w Austrii. Nie żyje Polak

Reklama

Pomocy udzielono też obecnemu na miejscu 20- oraz 36-latkowi. Niestety obrażenia młodszego z mężczyzn okazały się na tyle poważne, że 20-latka nie udało się uratować. Zmarł na miejscu.

Jak wynika z ustaleń portalu limanowa.in, wszyscy trzej mężczyźni to mieszkańcy powiatu limanowskiego. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Austria | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama