Reklama

Reklama

​Szwajcaria: Pies pogryzł kobietę i dziecko. Właścicielka zwierzaka zapłaci im 50 tys. franków

W czerwcu 2019 roku w Tenniken (Bazylea) owczarek zaatakował i ciężko pogryzł 37-letnią kobietę i jej 4-letnią siostrzenicę. Właścicielka psa musi zapłacić 50 tys. franków odszkodowania. Wyrok zapadł w czwartek przed sądem karnym w Bazylei, nie jest jeszcze prawomocny.

Sąd skazał 57-letnią właścicielkę psa nie tylko na zapłacenie odszkodowania, ale również wymierzył jej karę dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności. Z zasądzonej kwoty 30 tys. franków otrzymać ma kobieta, której pies "prawie odgryzł rękę", a 20 tys. jej siostrzenica, która również została poszkodowana w tym incydencie.

Oskarżona musi dodatkowo ponieść koszty postępowania sądowego. Wyrok nie jest prawomocny.

Atak psa na kobietę i dziecko

W czerwcu 2019 roku oskarżona poprosiła znajomą, aby ta pod jej nieobecność wpuścił psa do ogrodu. 

Pies zaatakował i dotkliwie pogryzł kobietę oraz jej siostrzenicę. Prokuratura postawiła właścicielce psa zarzut zaniedbania, którego skutkiem było ciężkie uszkodzenie ciała.

Reklama

Sąd: To nie było tylko ugryzienie

Mimo że obrona prosiła o uniewinnienie, sąd uznał właścicielkę psa za winną. - Jako doświadczona właścicielka i hodowczyni psów powinna była wiedzieć, jakie niebezpieczeństwo może stanowić zwierzę, jeśli nie jest odpowiednio traktowane - uzasadnił sąd, odnosząc się do wcześniejszego niebezpiecznego incydentu z udziałem psa, który praktycznie "przeciął od góry do dołu" mniejszego od siebie teriera. - To nie było tylko ugryzienie - podkreślił sędzia.

Sąd podkreślił, że kobieta nie powinna była powierzać opieki nad psem niedoświadczonej znajomej. Sytuację dodatkowo pogarszał fakt, że przed zdarzeniem oskarżona zamknęła psa na kilka godziny w nieodpowiedniej skrzyni transportowej. Według biegłych, to także mogło zwiększyć poziom agresji u zwierzęcia. Sąd uznał to za naruszenie ustawy o dobrostanie zwierząt i nałożył dodatkową grzywnę w wysokości 500 franków.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy