Reklama

Reklama

Sondaż: Połowa Ukraińców gotowa stawić opór rosyjskiej agresji

Połowa Ukraińców jest gotowa, by stawić opór ewentualnej rosyjskiej agresji na ich kraj, a ok. 30 proc. zrobiłoby to z bronią w ręku - wynika z badania przeprowadzonego przez Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii.

Ok. 50 proc. Ukraińców jest gotowych, by stawiać opór rosyjskiej agresji. W tym ok. 33 proc. potwierdziło gotowość zbrojnego oporu, a ok. 22 proc. odpowiedziało, że stawiałoby opór poprzez udział w akcjach obywatelskiego sprzeciwu, takich jak demonstracje, marsze, strajki. Większą gotowość do oporu odnotowano na zachodzie kraju.

Ok. 15 proc. respondentów zapowiedziało, że w przypadku zbrojnej interwencji ze strony Rosji na ich miejsce zamieszkania wyjechałoby do bezpieczniejszego regionu. Około 9 proc. uczestników badania wyjechałoby za granicę, a około 19 proc. odpowiedziało, że nie podejmowałoby żadnych działań.

Reklama

Badanie przeprowadzono na początku grudnia. Wzięło w nim udział ok. 2 tys. respondentów ze wszystkich regionów kraju kontrolowanych przez władze w Kijowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL