Reklama

Reklama

Sondaż: 75 procent zwolenników demokratów chce innego kandydata niż Joe Biden

Zdecydowana większość wyborców Partii Demokratycznej nie chce reelekcji Joe Bidena - wynika z sondażu opublikowanego przez CNN. Trzy czwarte z nich opowiedziało się za tym, aby w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku ich partię reprezentował inny kandydat niż obecny szef państwa. Jak się okazuje, także ponad połowa wyborców Partii Republikańskiej nie chce, by o prezydenturę ponownie starał się Donald Trump.

Jak podaje CNN, liczba sympatyków demokratów, którzy chcą innego kandydata niż Biden, wzrosła o 24 punkty procentowe od ostatniego takiego badania w lutym.

Negatywny trend w notowaniach Joe Bidena

Przeprowadzony dla telewizji sondaż potwierdza pogłębiający się od miesięcy negatywny trend w notowaniach obecnego prezydenta. 

Według średniej sondaży opracowanej przez portal FiveThirtyEight pracę Bidena pozytywnie ocenia 38,4 proc. ankietowanych, zaś negatywnie - 56,4 proc. To gorszy wynik od poparcia, które w analogicznym okresie miał jego poprzednik Trump.

Niepopularność Bidena przekłada się na słabe notowania demokratów przed listopadowymi wyborami do Kongresu, po których prawdopodobnie stracą oni większość w Izbie Reprezentantów. 

Reklama

Lider demokratów w Senacie Chuck Schumer stwierdził, że poprze Bidena, jeśli ten będzie ubiegał się o reelekcję, ale nie odpowiedział na pytanie, czy chce, by prezydent ponownie kandydował.

Republikanie również chcą innego kandydata niż Donald Trump

Jak pokazuje badanie CNN, większość wyborców republikanów - 55 proc., chce, by partia nominowała kogoś innego, a nie Trumpa, na wybory w 2024 roku. Mimo to były prezydent wielokrotnie w ostatnim czasie sugerował, że zamierza startować w wyborach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy