Reklama

Śmiertelny wypadek z udziałem Aleca Baldwina. Prokuratura nie wyklucza zarzutów karnych

Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem Aleca Baldwina na planie filmu "Rust" - podał we wtorek "New York Times".

- Niczego nie wykluczamy - powiedziała w rozmowie z gazetą prokurator okręgowa Mary Carmack-Altwies. - W tym momencie wszystkie opcje, w tym zarzuty karne, są na stole.

Czytaj też: Alec Baldwin. Nowe fakty o tragedii na planie "Rust". Aktor celował w kamerę

Wyjaśniła, że śledztwo obecnie skupia się na aspekcie balistycznym tragicznego wydarzenia - śledczy próbują ustalić, jaki rodzaj pocisku był w broni, która zabiła autorkę zdjęć Halynę Hutchins, i kto umieścił amunicję w pistolecie.

Reklama

- Na planie filmu była ogromna liczba kul i musimy dowiedzieć się, jakie to pociski - dodała Carmack-Altwies. Dziennik przypomina, że śledczy podczas wykonywania nakazu przeszukania na miejscu wydarzenia zabezpieczyli trzy rewolwery, zużyte łuski i amunicję - w pudełkach, luzem i w saszetce.

Sprawa z udziałem Aleca Baldwina. "To była prawdziwa broń"

Carmack-Altwies nie zgodziła się także z używaniem określenia "rekwizyt" w stosunku do broni palnej, używanej na planie filmu. Zwróciła uwagę, że terminologia stosowana w niektórych dokumentach sądowych, związanych ze sprawą, może dawać mylące wrażenie, że była to broń nieprawdziwa.

- To była prawdziwa broń - powiedziała, nie wymieniając konkretnie, jakiego rodzaju broni palnej użyto. - To była odpowiednia broń z minionych czasów - dodała.

Prokurator zdradziła, że policjanci wciąż przesłuchują ludzi, którzy byli na planie. - Prawdopodobnie będziemy potrzebować tygodni, jeśli nie miesięcy dalszych zeznań, które są nam potrzebne, aby dojść do punktu końcowego.

Czytaj też: Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę na planie "Rust"

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy