Reklama

Śmierć delfinów. Ssaki leżały na plaży w New Jersey

Oceaniczne fale wyrzuciły na plażę w New Jersey osiem delfinów. Dwa z nich natychmiastowo zmarły, kolejne sześć zostało uśpionych. "Podjęto decyzję o humanitarnej eutanazji delfinów, aby zapobiec dalszemu cierpieniu" - przekazało Marine Mammal Stranding Center.

We wtorek na plaży w Sea Isle City (stan New Jersey) zauważono osiem delfinów. Dwa z nich zmarły, kolejne sześć zostało uśpionych.

Delfiny na plaży w New Jersey. Zostaną poddane sekcji zwłok

"Podjęto decyzję o humanitarnej eutanazji delfinów, aby zapobiec dalszemu cierpieniu" - podało w oświadczeniu na Facebooku Marine Mammal Stranding Center. W opinii placówki "powrót delfinów do oceanu przedłużyłby ich nieuchronną śmierć"

"Zwierzęta wkrótce zostaną poddane autopsji. Podzielamy publiczny smutek z powodu tych pięknych zwierząt i mamy nadzieję, że sekcja zwłok pomoże nam zrozumieć przyczynę ich pozostawienia na mieliźnie" - zaznaczono, dodając, że w tym momencie współpracują ze sobą służby medyczne, policja oraz straż miejska.

Reklama

"Prosimy opinię publiczną, aby dali zespołowi przestrzeń do wykonywania swojej pracy" - podkreślono.

Ciała delfinów polewano wodą

O akcji ratowników na plaży w New Jersey informował na Twitterze Steve Kelly, dziennikarz Fox 29 z Filadelfii. "Ratownicy wylewają wiadra wody oceanicznej na sześć z ośmiu żyjących delfinów na plaży Sea Isle City. Delfiny szybko się przegrzewają, więc ich skóra musi być chłodna i wilgotna" - pisał. W następnym wpisie wyrażał smutek z powodu śmierci zwierząt.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: New Jersey | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy