Reklama

Reklama

Rosja: Zniszczą kontrabandę ze względów bezpieczeństwa. Obywatele przeciwni

Coraz więcej Rosjan jest przeciwnych niszczeniu żywności pochodzącej z przemytu. Dekret w tej sprawie podpisał Władimir Putin. Od 6 sierpnia wszystkie produkty spożywcze pochodzące z krajów objętych kontrsankcjami mają być utylizowane.

Przeciwko niszczeniu żywności protestują organizacje społeczne. W ich opinii produkty spożywcze powinny zostać przekazane najuboższym, emerytom, inwalidom i rodzinom wielodzietnym.

W Internecie pojawiła się już petycja w tej sprawie, skierowana bezpośrednio do prezydenta Rosji. Z kolei deputowani partii komunistycznej wnioskują, aby skonfiskowane towary przekazywać separatystom w Doniecku i Ługańsku.

Szefowa Agencji Nadzoru Sanitarnego Anna Popowa kategorycznie sprzeciwia się przekazywaniu kontrabandy komukolwiek. Jak twierdzi, żywność skonfiskowana na granicy może być szkodliwa dla człowieka. Neguje przy tym jakość produktów spożywczych z krajów objętych embargiem, czyli głównie z Unii Europejskiej i USA.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy