Reklama

Reklama

Przykuli się do samolotów. 100 osób aresztowanych w Amsterdamie

Jak informują media, w sobotę na lotnisko Schiphol w stolicy Holandii wdarła się grupa około 100 osób. Te określają się jako aktywiści klimatyczni. Grupa przykuła się łańcuchami do samolotów. Konieczna była akcja służb.

Jak relacjonuje portal NH Nieuws, około godz. 13 kilkaset osób z organizacji Greenpeace oraz Extinction Rebellion, pokonało przy użyciu drabin płot i dostało się na teren terminalu lotniska Schipol w Amsterdamie.

Amsterdam. Aktywiści przykuci do samolotów

Przed godz. 16 specjalna jednostka Koninklijke Marechaussee przystąpiła do oczyszczania terenu lotniska. Portal przekazuje, że aresztowano ponad 100 osób, a rzecznik żandarmerii podaje, że kilku aktywistów wciąż jest przykutych do samolotów, więc należy się spodziewać, że będzie więcej aresztowań.

Greenpeace i Extinction Rebellion protestują przeciwko zanieczyszczaniu środowiska przez prywatne samoloty. - Celem akcji jest, aby żadne prywatne loty nie odlatywały z lotniska Schiphol w sobotę - powiedział mediom rzecznik akcji.

Reklama

Czytaj też: Aktywiści znów szokują. Jeden z nich przykleił głowę do słynnego obrazu

Protest na lotnisku w Amsterdamie. Zagrożony pacjent

Tymczasem jak podaje dziennik "De Telegraaf", z powodu okupacji terminalu nie mógł wylądować samolot z ciężko chorym pacjentem.

- Takie działanie naraża ludzkie życie - twierdzi Roman Kok, rzecznik Europejskiego Stowarzyszenia Lotnictwa Biznesowego (EBAA), cytowany przez gazetę. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy