Reklama

Reklama

Przemycał papugi w plastikowych butelkach

Indonezyjska policja aresztowała przemytnika zwierząt. 37-letni mężczyzna przewoził w bagażach kilkadziesiąt rzadkich papug, które w bezduszny sposób wciśnięto w plastikowe butelki po wodzie mineralnej – informuje serwis AFP.

Przemytnik został zatrzymany, kiedy próbował przewieźć chronione papugi kakadu statkiem w porcie Surabaya na wyspie Jawa. Ptaki przewożone były w plastikowych butelkach z obciętymi dnami.

"Znaleźliśmy 21 kakadu żółtolicych oraz zieloną loriini. Wszystkie ptaki znajdowały się w plastikowych butelkach, które umieszczono w skrzyniach" - opisuje funkcjonariusz straży portowej Aldy Sulaiman.

Ptaki zostały wyciągnięte z butelek, a następnie przetransportowane do specjalnego schroniska dla przemycanych zwierząt.

Zatrzymany mężczyzna przekonywał policję, że przewoził dwa ptaki jako prezent dla znajomego. O pozostałych dwudziestu rzekomo nie miał pojęcia. Jeżeli 37-latek zostanie uznany winnym przemytu zwierząt, grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Reklama

Zamieszkujące Indonezję kakadu żółtolice są uznawane za gatunek, któremu grozi wyginięcie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy