Reklama

Reklama

Polscy policjanci będą pomagać na mistrzostwach świata w Katarze

- Skierowaliśmy na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do Kataru siedmiu policjantów biegle władających językiem angielskim. Będą pomagać polskim kibicom - poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Zapewnił przy tym, że funkcjonariusze będą w Katarze pomagać naszym obywatelom co najmniej do momentu zakończenia gry przez Biało-Czerwonych.

Rzecznik KGP mówił, że "mając świadomość, że tak ważne wydarzenie sportowe, jakim są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, wzbudza ogromne zainteresowanie w Polsce, co niewątpliwie przyczyniło się do wyjazdu wielu polskich kibiców do Kataru, nawiązaliśmy współpracę ze stroną katarską".

- Dzięki temu było możliwe wysłanie do Kataru polskich policjantów, którzy podobnie jak w przypadku organizowania innych dużych imprez sportowych poza granicami naszego kraju, będą na miejscu służyć pomocą naszym obywatelom i dbać o ich bezpieczeństwo - dodał insp. Mariusz Ciarka.

Reklama

Policjanci będą obecni na meczach reprezentacji Polski

Do Kataru skierowanych zostało siedmiu policjantów biegle władających językiem angielskim. - Pełniąc rolę tzw. spottersów (wywiadowca, obserwator) będą pomagali naszym rodakom, którzy nierzadko mogą czuć się zagubieni w obcym kraju - zaznaczył.

- Nasi policjanci będą obecni m.in. podczas meczów polskiej reprezentacji przy stadionie, aby ułatwiać polskim kibicom kontakt z lokalnymi funkcjonariuszami, a policjantów katarskich wspomagać w zabezpieczaniu meczów reprezentacji Polski. Polscy policjanci także będą pełnić służbę w Międzynarodowym Centrum Współpracy Policji, którego celem jest koordynacja działań policji lokalnej oraz funkcjonariuszy delegowanych z krajów uczestniczących w imprezie - wyjaśnił.

"Co najmniej do ostatniego meczu Polaków"

Zapewnił przy tym, że polscy policjanci będą w Katarze pomagać naszym obywatelom co najmniej do momentu zakończenia gry przez polską reprezentację. - Ale liczymy się również z dłuższą obecnością na prośbę strony katarskiej po ocenie analizy ryzyka - dodał rzecznik KGP.

We wtorek o godz. 17 rozpoczął się pierwszy mecz polskiej reprezentacji na mundialu w Katarze. Nasi piłkarze grają z Meksykiem. 

Reklama

Reklama

Reklama