Reklama

Policjanci na rolkach. Specjalna jednostka w Paryżu

Policjanci na rolkach będą ochraniać okolice aren olimpijskich i najbardziej turystycznych punktów Paryża podczas igrzysk w 2024 r. - poinformowali organizatorzy. - Ludzie są raczej zaciekawieni, gdy nas widzą, rzadko okazują brak szacunku - powiedział jeden z funkcjonariuszy jednostki "Territorial Contact Brigade Louvre-Paris Centre".

Jednostka "Territorial Contact Brigade Louvre-Paris Centre" składa się z dziewięciu policjantów, którzy patrolują ulice stolicy Francji w najbardziej uczęszczanych przez turystów miejscach. Ich zaangażowanie podczas igrzysk to jeden z elementów projektu zapewnienia bezpieczeństwa ("zero-crime Olympics") kibicom podczas tego największego sportowego wydarzenia na świecie.

Życzliwość ludzi

Policjanci z brygady Paris-Louvre nie narzekają na bardziej intensywną służbę - pod względem fizycznym - i widzą zalety poruszania się na rolkach. To nie tylko szybkość, ale i większa życzliwość wobec mundurowanych.

Reklama

- Ludzie są raczej zaciekawieni, gdy nas widzą, rzadko okazują brak szacunku. Często chcą robić sobie z nami zdjęcia. To plus tej pracy, że spotykamy się z życzliwością przechodniów - powiedział jeden z policjantów Antoine.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu

Igrzyska w Paryżu mają rozpocząć się 26 lipca i potrwać do 11 sierpnia. Podczas ceremonii otwarcia, która ma być widowiskiem artystyczno-sportowym realizowane na barkach na Sekwanie, porządku i bezpieczeństwa ma strzec 35 tysięcy funkcjonariuszy. Natomiast nad bezpieczeństwem sportowców i kibiców przez ponad dwa tygodnie zmagań ma czuwać około 30 tysięcy przedstawicieli różnych służb.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: rolki | policja | Paryż | Igrzyska Olimpijskie | patrole

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy