Reklama

Reklama

Pod gruzami budynku zginęło 23 rosyjskich żołnierzy

W zawalonym budynku koszar pod Omskiem zginęło 23 żołnierzy – podało rosyjskie ministerstwo obrony.

Ratownicy znaleźli w gruzach zawalonego budynku koszar w centrum wyszkolenia rosyjskich wojsk powietrznodesantowych pod Omskiem ciała 23 żołnierzy - podał w poniedziałek resort obrony Rosji. Z gruzowiska udało się uratować 19 wojskowych.

"Do godz. 8.30 (czasu lokalnego) udało się wydobyć 34 żołnierzy. 23 z nich nie żyło, a 19 przewieziono do szpitali" - poinformował agencję TASS rzecznik resortu obrony generał Igor Konaszenkow.

Dodał, że nadal trwają poszukiwania pięciu żołnierzy. Zapewnił również, że wszystkim poszkodowanym udzielono natychmiastowej pomocy medycznej, a ośmiu z nich wysłano specjalnym samolotem do Moskwy.

Reklama

Do zawalenia się budynku koszar pod Omskiem, na południowym zachodzie Syberii doszło w niedzielę. Przyczyna katastrofy nadal pozostaje nieznana. Wcześniej przedstawiciele obwodu omskiego informowali, że w budynku nie było instalacji gazowej. W niedzielę rosyjskie media informowały o co najmniej dwóch zabitych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy