Reklama

Reklama

Państwo Islamskie: Wyszkolone dzieci przeprowadzą ataki terrorystyczne

Tygodnik islamski Al - Naba (Nowina) wydawany w języku arabskim ogłosił, że Państwo Islamskie (Daesh lub IS) będzie używało dzieci-żołnierzy do przeprowadzania zamachów terrorystycznych. Nazywa je "pokoleniem wyjątkowym" i powierza przeciwstawienie się "krajom krzyża i rządom apostazji" - pisze w sobotę dziennik "La Razon".

W nagraniu wideo, o którym poinformował "La Razon", Państwo Islamskie pokazało nieletnich podczas szkolenia w Nigerii i ogłosiło, że dzieci-żołnierze zostaną wykorzystane m. in. do odzyskania Rzymu i Al Andaluz (Hiszpanii). Nieletni są niezauważalni wśród grup imigrantów, którzy przybywają do Hiszpanii - stwierdził dziennik.

Przywódcy Państwa Islamskiego będą przygotowywać pokolenie do wojny; w tym celu uruchomili "instytuty ofensywy szczeniąt". "To pokolenie nie skażonych, z którymi Bóg przygotowuje się do prawdziwej walki przeciwko fałszowi i skorumpowaniu, gdziekolwiek się ono pojawi" - stwierdzili. Dzieci-żołnierze mają przeprowadzać ataki na całym świecie.

Reklama

Dzieci składają przysięgę, że podbiją Rzym i Hiszpanię

Organizacja terrorystyczna opublikowała wideo pokazujące szkolenie dzieci i młodzieży między 12 i 18 lat przygotowujący się do akcji terrorystycznych z użyciem broni. Widać przyszłych terrorystów biorących także udział w zajęciach teoretycznych i oglądających filmy IS. Dzieci składają przysięgę, że uwolnią swoich więźniów oraz podbiją Rzym i Hiszpanię w drodze dżihadu - świętej wojny. Jeden z instruktorów oświadczył, że "nowe pokolenie zostanie wychowane w pasji męczeństwa i zabijania w imię Allaha".

Na dowód, że szkolenie jest prawdziwe, kilkoro dzieci morduje z zimną krwią kilku więźniów, w tym żołnierzy nigeryjskich.

Państwo Islamskie to fundamentalistyczna salaficka organizacja terrorystyczna oraz samozwańczy kalifat ogłoszony w 2014 r. na terytorium Iraku i Syrii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy