Reklama

Niemcy. Pożar w Stuttgarcie. W zajezdni spłonęło 20 autobusów

​Co najmniej 20 autobusów spłonęło w zajezdni autobusowej w niemieckim Stuttgarcie. Ogień pojawił się tam w czwartkowy wieczór. Służby ustalają przyczyny tego zdarzenia, a lokalne media informują, że płomienie mogły pochodzić z jednego z elektrycznych pojazdów.

Pożar na terenie zajezdni wybuchł w czwartkowy wieczór. "Teren zajezdni, nad którym unosił się wielki słup dymu, znajduje się w okolicy kotłowni gazowej w Stuttgarcie" - opisuje portal Stuttgarter Nachrichten.

Jak poinformował w piątek rzecznik tamtejszej straży pożarnej, w wyniku pożaru spłonęło co najmniej 20 autobusów. W akcji gaszenia wzięło udział około 150 strażaków i ponad 30 pojazdów straży.

Pożar w Stuttgarcie. Ogień mógł pochodzić z autobusu elektrycznego

Na razie nie wiadomo, dlaczego na zajezdni pojawił się ogień. "Według niepotwierdzonych doniesień, przyczyną pożaru mógł być jeden z autobusów elektrycznych" - informował w czwartek wieczorem portal SWR.

Reklama

Lekko poszkodowanych zostało sześć osób, a dwie z nich z podejrzeniem zatrucia dymem trafiły do szpitala. Na miejscu wydarzenia pracuje już policja kryminalna - podaje Stuttgarter Nachrichten.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: stuttgart | pożar | zajezdnia | autobusy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy