Reklama

Reklama

Niemcy: Emeryt trzymał w piwnicy czołg. Może za to słono zapłacić

Kolekcjoner z Niemiec trzymał w piwnicy swojego domu w mieście Heikendorf czołg oraz wiele rodzajów broni. Grozi mu kara pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz nawet do 500 tysięcy euro grzywny.

Zabytkowe przedmioty znaleziono w domu emeryta w 2015 r., teraz rozpoczął się proces mężczyzny. Emeryt trzymał w piwnicy działo przeciwlotnicze, torpedę i czołg - informuje BBC.  

Prokurator i obrońca zastanawiają się, jak potraktować kolekcjonera. Jedną z możliwych kar jest wyrok w zawieszeniu i 500 tysięcy euro grzywny. 

Wielu zainteresowanych zakupem

Oskarżony 84-latek musi także w ramach zadośćuczynienia znaleźć nowy dom dla odnalezionych u niego przedmiotów. Według jego prawnika zakupem czołgu jest zainteresowane amerykańskie muzeum. Adwokat powiedział również, że wielu niemieckich kolekcjonerów zwróciło się do oskarżonego w sprawie zakupu innych przedmiotów, w tym karabinów szturmowych i pistoletów.

Reklama

Czytaj także: Rosja: Odnaleziono zaginiony samolot 

Prokuratura twierdzi, że część eksponatów z jego kolekcji nadal nadaje się do użytku. Z kolei obrona przekonuje, że większość z nich nie jest sprawna, a sam czołg kupowany był już jako złom. 

W środę odbyła się kolejna rozprawa w tej sprawie. Oskarżony ma usłyszeć wyrok w przyszłym miesiącu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy