Reklama

Reklama

Niemcy: Dziennikarze podejrzani o zdradę stanu

To pierwszy taki przypadek w Niemczech od ponad 50 lat. Niemiecka prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko dwóm dziennikarzom, podejrzewając ich o zdradę kraju. Sprawa wywołuje za Odrą niemałe kontrowersje.

Chodzi o dziennikarzy znanego portalu internetowego Netzpolitik. Na początku roku opublikowali oni fragmenty tajnych dokumentów niemieckiego kontrwywiadu na temat metod inwigilacji ekstremistów.

W odpowiedzi prokuratura generalna wytoczyła najcięższe działa. Rozpoczęto śledztwo dotyczące zdrady kraju. To pierwsza taka sprawa w Niemczech od połowy lat 60.

Decyzję prokuratury skrytykował Niemiecki Związek Dziennikarzy (DJV) twierdząc, że śledczy próbują uciszyć krytyczne media i ograniczać wolność prasy.

Także wielu polityków stanęło w obronie portalu. Sami dziennikarze zapowiedzieli, że będą kontynuować swoją pracę. Ich zdaniem, rząd próbuje ukryć prawdę o powiązaniach niemieckich i amerykańskich służb specjalnych.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy