Reklama

Reklama

Nie żyje Ivana Trump. Była pierwszą żoną Donalda Trumpa

Ivana Trump - amerykańska przedsiębiorczyni, pisarka, modelka, a także pierwsza żona byłego prezydenta USA Donalda Trumpa zmarła w wieku 73 lat - podaje ABC News.

Serwis powołuje się na rodzinę zmarłej. Daily Mail wskazuje z kolei, że Ivana Trump została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku. Przyczyny śmierci określono jako naturalne, szczegółów jednak nie podano.

"Nasza mama była niesamowitą kobietą"

"Nasza mama była niesamowitą kobietą - siłą w biznesie, światowej klasy sportowcem, promienną pięknością oraz troskliwą matką i przyjaciółką" - głosi oświadczenie rodziny Trumpów, które przytacza serwis.

Ivana Trump była pierwszą żoną Donalda Trumpa. Mieli razem troje dzieci: Donalda Jr., Ivankę i Erica.

Ivana Trump, która dorastała pod rządami komunistycznymi w byłej Czechosłowacji, poślubiła Donalda Trumpa w 1977 roku. Para rozwiodła się w 1992 roku.

Reklama

Donald Trump żegna byłą żonę

"Jestem bardzo zasmucony informacją, że Ivana Trump zmarła w swoim domu w Nowym Jorku" - napisał Donald Trump w swoim serwisie społecznościowym Truth Social. 

"Była cudowną, piękną i niesamowitą kobietą, która prowadziła wspaniałe i inspirujące życie. Jej dumą i radością było troje dzieci, Donald Jr., Ivanka i Eric. Była z nich taka dumna, tak jak my wszyscy byliśmy z niej dumni. Spoczywaj w pokoju, Ivana!" - dodał były prezydent USA. 

Kim była Ivana Trump?

Ivana Trump urodziła się jako Ivana Zelníčková. W czasie edukacji rozwijała karierę sportową, a w 1971 roku wyszła za austriackiego agenta ubezpieczeniowego i narciarza Alfreda Winklmayra. Dwa lata później rozwiodła się i wyjechała do Kanady, gdzie rozpoczęła karierę modelki.

W latach '70 ubiegłego wieku podczas podróży do Nowego Jorku poznała Donalda Trumpa. Od początku para wspólnie zarządzała biznesem, którym dysponował Trump. Kiedy na jaw wyszedł romans męża, para rozwiodła się. Po rozstaniu Ivana Trump zajęła się karierą pisarską.

W kwietniu 2008 roku Ivana Trump ponownie została żoną, tym razem młodszego o 24 lata aktora Rossano Rubicondiego. Związek nie trwał jednak długo. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy