Reklama

Na plażę w San Francisco spadł... bunkier. To efekt osuwiska

Schron z czasu II wojny światowej spadł z klifu na plażę w San Francisco. Osunięcie klifu zostało spowodowane obfitymi opadami deszczu.

Zdarzenie miało miejsce w Fort Funston i jest najnowszym tego typu incydentem w okolicy. Osunięcie klifu zostało spowodowane obfitymi opadami deszczu - informuje insider.com.

Zaleca się zachowanie ostrożności

- Plażowicze w Fort Funston będą dzielić dzisiaj plażę ze sprzętem wojskowym z czasów II wojny światowej - poinformował na Twitterze Golden Gate National Recreation Area. Zachęcono przy okazji, aby zachować ostrożność wokół wzgórz i nadmorskich urwisk.

Rzecznik straży pożarnej w San Francisco powiedział, że konstrukcja jest pozostałością dawnego bunkru przeciwlotniczego. 

Reklama

Obfite deszcze efektem zmian klimatycznych

W Kalifornii od początku roku występują obfite opady atmosferyczne. Burze i powodzie doprowadziły dotychczas do 19 zgonów. Pojawiają się także utrudnienia na drogach oraz przerwy w dostawie energii elektrycznej. 

Warto pamiętać, że od lat Kalifornia boryka się z suszą. Według ekspertów obfite opady i susze będą częściej nawiedzać ten stan i są efektem zmian klimatycznych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kalifornia | San Francisco | obfite deszcze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy