Reklama

Reklama

Molestowanie w czasie sylwestra? Kolejne zawiadomienia we Włoszech

Do prokuratury we Włoszech wpływają kolejne zawiadomienia w sprawie imprezy sylwestrowej w Mediolanie. W jej trakcie kilkanaście osób miało dopuścić się molestowania kobiet. Zatrzymano już dwóch z 18 zidentyfikowanych sprawców.

Do aresztu trafili 18- i 21-latek, synowie imigrantów z północnej Afryki - podały włoskie media. Pochodzącymi stamtąd imigrantami lub obywatelami włoskimi w drugimi pokoleniu są także wszyscy pozostali napastnicy. Są wśród nich 15-latkowie.

Włochy. Molestowanie na sylwestrze w Mediolanie? Są zawiadomienia

Wszyscy zostali zidentyfikowani na podstawie komputerowego programu rozpoznawania twarzy, zastosowanego podczas analizy nagrań z mediolańskiego Piazza del Duomo.

Jak wynika ze śledztwa, agresorzy wybierali ofiary, a następnie podchodzili do nich, wzywając wspólników, którzy je otaczali. Tworzyli "mur", za którym nie było widać, co się dzieje.

Działali jak "banda" z hersztem na czele, z premedytacją i precyzją - te opinie śledczych cytują media.

O kolejnych napływających zgłoszeniach od ofiar grupowej przemocy seksualnej poinformował w piątek dziennik "Libero". Przytacza fragmenty zeznań, według których napastników na zatłoczonym placu było około 50.

Reklama

Agencja Ansa zauważa, że forma ataku przypomina zdarzenia z Sylwestra w Kolonii w Niemczech w 2015 roku, gdzie molestowano i okradziono dziesiątki kobiet.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje