Reklama

Reklama

Meksyk: Brutalne morderstwo Polaka. Nowe informacje

Meksykańska policja rozpoczęła poszukiwania sprawców zabójstwa 38-letniego Polaka w stanie Jalisco na zachodzie Meksyku. Odciętą głowę mężczyzny, poszukiwanego od kilku dni, znaleziono w pakunku w aglomeracji Guadalajary.

W poniedziałek prokuratura stanu Jalisco potwierdziła, że w znalezionym pakunku znajdowała się głowa poszukiwanego od 4 lutego Mariusza L. Polak mieszkał na osiedlu Lomas del Valle w Jalisco.

Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazało, że "sprawa jest znana konsulowi RP w Meksyku, który podejmuje stosowne czynności i jest w kontakcie z kompetentnymi władzami miejscowymi prowadzącymi dochodzenie". "Z uwagi na charakter zdarzenia, toczące się postępowanie i postanowienia RODO Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie udziela bliższych informacji i wyjaśnień" - dodano w komunikacie.

Reklama

Wiadomość z pogróżkami

Według meksykańskiego dziennika "Tribuna", który powołuje się na źródła w policji, na głowie zabitego Polaka znaleziono ślad po kuli. Wewnątrz opakowania, w którym ją znaleziono, autorzy brutalnego mordu pozostawili wiadomość z pogróżkami.

"Tribuna" wskazuje we wtorek, że Polak jest jednym z licznych obcokrajowców, którzy w ostatnich miesiącach zostali zabici w Meksyku.

Z kolei portal gazety "El Sol de Mexico" ustalił, że policja znalazła głowę Polaka w pobliżu wejścia do jednego ze sklepów w aglomeracji Guadalajary, a makabryczny pakunek zabójcy zostawili tam wczesnym rankiem w niedzielę.

Wydawany w Jalisco dziennik "El Diario NTR" napisał, powołując się na ustalenia śledztwa prokuratury stanowej, że Mariusz L. został uprowadzony 4 lutego wieczorem, krótko po wyjściu z pracy.

Mężczyzna osierocił dwójkę małych dzieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje