Reklama

Reklama

LEGO produkuje zestaw tęczowych klocków. To wyraz wsparcia LGBT

Duńscy producenci klocków wypuszczą na rynek zestaw klocków w tęczowych kolorach. To wyraz solidarności ze środowiskiem LGBTQ+. "Doceniamy każdego konstruktora LEGO" - napisała firma w mediach społecznościowych. Projektant i pomysłodawca zestawu jest przedstawicielem społeczności LGBTQ+.

LEGO nazwało swój nowy projekt "Wszyscy są niesamowici". W zestawie znajdują się klocki i mikrofigurki w 11 kolorach, które tworzą tęczę. Kolory mają odzwierciedlać nie tylko różnorodność seksualną, ale również mnogość kolorów skóry. Żadna z figurek nie ma określonej płci. Mają one wyrażać indywidualność. Wyjątkiem jest fioletowy ludzik z peruką. Zdaniem projektanta Matthew Ashtona, cytowanego przez "The Guardian", ma to być "ukłon dla wszystkich drag queens".

"Każdy jest niesamowity"

- Kiedy dorastałem jako dziecko LGBTQ+ mówiono mi, czym powinienem się bawić, jak mam chodzić, jak mówić, w co powinienem się ubrać. Zawsze otrzymywałem wiadomość, że w jakiś sposób się myliłem - powiedział Ashton. 

Reklama

"Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaprezentować nasz nowy zestaw - LEGO Każdy jest niesamowity! Ponieważ doceniamy każdego konstruktora LEGO" - napisała firma na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Producent zamieścił zdjęcia nowego produktu. 

Zestaw ma trafić do sprzedaży 1 czerwca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje