Reklama

Reklama

Korea Północna wystrzeliła rakiety. Wśród nich pocisk dalekiego zasięgu

Korea Północna wystrzeliła w środę trzy rakiety balistyczne. Jedna z nich była pociskiem dalekiego zasięgu - poinformowała południowokoreańska armia. Testy przeprowadzono kilka godzin po tym, jak Japonię opuścił prezydent USA Joe Biden.

Według Seulu pierwsza próba dotyczyła rakiety dalekiego zasięgu. Drugi pocisk eksplodował w powietrzu, natomiast trzeci był rakietą krótkiego zasięgu.

Rakiety zostały wystrzelone z portu lotniczego Pjongjang-Sunan, który używany jest przez władze Korei Płn. jako ośrodek testów rakietowych.

Testy po wizycie Bidena. Był w Korei Południowej

Rakiety zostały wystrzelone zaledwie kilka godzin po tym, jak Japonię opuścił prezydent USA Joe Biden, który wcześniej był także w Korei Południowej.

Przed wizytą Biden w Azji służby wywiadowcze Korei Południowej ostrzegały, że Korea Północna zakończyła przygotowania do przeprowadzenia próby nuklearnej lub wystrzelenia pocisku balistycznego dalekiego zasięgu.

Reklama

Japońska straż przybrzeżna poinformowała o co najmniej dwóch odpaleniach rakiet, a japoński nadawca NHK podał, że pociski spadły poza japońską wyłączną strefę ekonomiczną.

Reklama

Reklama

Reklama