Reklama

Reklama

Korea Północna: Kim Dzong Un złożył hołd swojemu ojcu

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un złożył w niedzielę hołd swojemu zmarłemu ojcu Kim Dzong Ilowi w 79. rocznicę jego urodzin. Lider Robotniczej Partii Korei odwiedził Pałac Kumsusan - mauzoleum poświęconemu poprzednim przywódcom Korei Płn., Kim Ir Senowi i Kim Dzong Ilowi.

Kim Dzong Un, w towarzystwie najwyższych urzędników państwowych, najpierw odwiedził salę, w której stoją posągi dwóch byłych przywódców Korei Płn. - jego dziadka i ojca. Tam złożone zostały trzy wieńce kwiatów - po jednym od lidera komunistycznego reżimu, Centralnego Komitetu i Centralnej Komisji Wojskowej Partii Robotniczej Korei oraz Komisji Spraw Państwowych KRLD.

Następnie Kim złożył hołd swojemu ojcu w Sali Nieśmiertelności, gdzie Kim Dzong Il spoczywa obok Kim Ir Sena.

Kim Dzong Il był przywódcą swojego kraju w latach 1994-2011. Rocznica jego urodzin nazwana jest Dniem Świecącej Gwiazdy i w Korei Płn. jest świętem państwowym.

Reklama

Kumsusan to największe na świecie mauzoleum poświęcone komunistycznemu przywódcy i jedyne, w którym spoczywa ich dwóch. Przed nim rozciąga się długi na pięćset metrów plac, otoczony od północy i wschodu fosą.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy