Reklama

Komisja Europejska zakazuje swoim pracownikom korzystać z TikToka

Pracownicy Komisji Europejskiej od połowy marca nie będą mogli używać TikToka na swoich telefonach służbowych. Komisja tłumaczy tę decyzję koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa cybernetycznego.

Popularna chińska aplikacja TikTok do publikowania krótkich filmików wkrótce będzie musiała zniknąć z telefonów służbowych pracowników Komisji Europejskiej. 

Thierry Breton, Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług przekazał, że pracownicy KE nie będą mogli korzystać z TikToka z uwagi na ochronę danych. Jak podaje agencja Reutera, Breton na konferencji prasowej nie chciał odpowiedzieć, czy doszło do jakichkolwiek incydentów z wykorzystaniem aplikacji.  

Ban na TikToka

Wszystkim pracownikom KE nakazano usunięcie aplikacji ze służbowych urządzeń, a także z urządzeń osobistych, jeśli są na nich zainstalowane aplikacje wykorzystywane w pracy. 

Reklama

"Aby zwiększyć bezpieczeństwo cybernetyczne, zarząd korporacyjny Komisji Europejskiej podjął decyzję o zawieszeniu aplikacji TikTok na urządzeniach firmowych i na urządzeniach osobistych zarejestrowanych w usłudze urządzeń mobilnych Komisji" - maila o takiej treści, cytowanej przez agencję Reutera, otrzymali w czwartek rano pracownicy KE. 

"Środek ten ma na celu ochronę przed zagrożeniami dla bezpieczeństwa cybernetycznego i działaniami, które mogą być wykorzystane do cyberataków na środowisko firmowe Komisji" - napisano w wiadomości.  

Komisja Europejska zakazuje TikToka. Jest odpowiedź aplikacji 

TikTok przyznał, że jest rozczarowany tą decyzją, nazywając ją "błędną". - Skontaktowaliśmy się z Komisją, aby wyjaśnić, w jaki sposób chronimy dane 125 milionów ludzi w całej UE, którzy każdego miesiąca odwiedzają TikToka" - skomentował rzecznik aplikacji.  

KE zapowiedziała, że będzie stale monitorować kwestie bezpieczeństwa również na innych platformach społecznościowych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Komisja Europejska | TikTok | cyberbezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy