Reklama

Reklama

Impeachment Trumpa: Stracił pracę za mówienie prawdy?

Podpułkownik Alexander Vindman, który pracował w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu i zeznawał podczas kongresowej procedury impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, został w piątek zwolniony - poinformował jego adwokat David Pressman.

"Żaden Amerykanin nie może mieć wątpliwości dlaczego ten człowiek stracił pracę, dlaczego kraj ma obecnie o jednego żołnierza mniej w Białym Domu" - powiedział Pressman.

"Podpułkownika Vindmana poproszono o odejście za to, że mówił prawdę" - dodał.

Vindman był jednym z kluczowych świadków podczas procedury impeachmentu.

Liczący 100 senatorów Senat USA, w którym Republikanie mają większość 53 miejsc, odrzucił w ub. środę, tak jak się spodziewano, dwa artykuły impeachmentu Donalda Trumpa.

Zarzucano mu w nich nadużycie władzy do osobistych korzyści politycznych i utrudnianie pracy Kongresu w celu wyjaśnienia tych zarzutów.

Reklama

Prezydent został uniewinniony i zachowa swój urząd.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy