Reklama

Reklama

Helmut Kohl w szpitalu. Stan poważny

Stan zdrowia byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla, który po kilku operacjach przebywa nadal w szpitalu, jest poważny.

Informując w środę po poważnym stanie zdrowia Kohla biuro polityka w Berlinie zastrzegło, że 85-letni pacjent jest przytomny.

Od operacji biodra na początku maja były kanclerz jest hospitalizowany i znajduje się pod stałą opieką lekarzy - poinformowała agencja dpa.

"Po pierwszej operacji konieczne były kolejne zabiegi" - czytamy w pisemnym oświadczeniu biura Kohla. Pacjent jest przytomny, lecz jego stan zdrowia jest poważny.  "Optymistycznie oceniamy szanse na odzyskanie przez niego zdrowia" - napisano w oświadczeniu.    

Po operacji biodra Kohl musiał poddać się operacji jelit. Podczas upadku, do którego doszło po operacji kolana w 2008 roku, były kanclerz doznał wstrząsu mózgu; od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Ma też problemy z mówieniem.  

Reklama

Kohl stał na czele rządu Niemiec od 1982 do 1998 roku, a funkcję przewodniczącego CDU pełnił w latach 1973-1998. Wycofał się z polityki na przełomie lat 1999/2000 po ujawnieniu istnienia tajnych funduszy partyjnych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy