Reklama

Reklama

Ghana: Olbrzymia eksplozja po zderzeniu motoru z ciężarówką. Nie żyje 17 osób

Pół tysiąca zniszczonych budynków, 17 ofiar śmiertelnych i 59 rannych osób - to skutki olbrzymiego wybuchu w Apiate, miejscowości położonej na południowym zachodzie Ghany. Do eksplozji doszło w czwartek wieczorem, po tym, jak ciężarówka przewożąca materiały wybuchowe do kopalni złota, zderzyła się z motocyklem.

Do wypadku doszło w miejscowości Apiate, pomiędzy miastami Bogoso i Bawdie. Ciężarówka zmierzała do kopalni złota Chirano, należącej do kanadyjskiego przedsiębiorstwa Kinross Gold Corporation. Rzecznik firmy potwierdził, że do tragicznego zdarzenia doszło w odległości 140 km od kopalni.

Filmy opublikowane w lokalnych mediach społecznościowych ukazują ogromne, tlące się miejsce wybuchu. 

Zdjęcie udostępnione przez lokalnego członka rady miejskiej przedstawia głęboki krater w centrum wybuchu.

Ewakuacja po eksplozji

- Zalecono obywatelom, aby opuścili ten obszar i udali się do okolicznych miasteczek dla zachowania bezpieczeństwa w czasie, gdy trwa akcja ratownicza - poinformowała lokalna policja w oświadczeniu. Ocalali mają znaleźć schronienie w publicznych przestrzeniach takich jak klasy szkolne i kościoły w pobliskich miejscowościach.

Reklama

Prezydent Ghany Nana Akufo-Addo przekazał, że wojsko dołączyło do działań ratowniczych. Władze poinformowały, że grupa policjantów i ekspertów wojskowych została oddelegowana w celu "uniknięcia drugiej eksplozji" i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Kondolencje od prezydenta

Akufo-Addo napisał w mediach społecznościowych, że został poinformowany o eksplozji i potwierdził, że są ofiary śmiertelne.

"To naprawdę tragiczne wydarzenie i chciałbym przekazać w imieniu rządu głębokie wyrazy współczucia rodzinom zmarłych" - oświadczył.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy