Reklama

Reklama

Francja: Zatonęła łódź z migrantami. Zginęło 27 osób

W wyniku zatonięcia łodzi w kanale La Manche, niedaleko Calais zginęło w środę 27 migrantów. Wieczorem uda się tam minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin – poinformowała francuska marynarka wojenna.

Około godz. 14. francuski rybak zgłosił, że zauważył około 15 ciał unoszących się na morzu w pobliżu Calais. Akcja ratownicza służb trwała w środę do późnego popołudnia.

Marynarka wojenna podała, że wyłowiono ciała "ponad 20 osób", uratowano też kilka osób, które były nieprzytomne.

Prokuratura wszczęła śledztwo

Premier Francji Jean Castex nazwał to zdarzenie "tragedią". "Myślę o wielu zaginionych i rannych, ofiarach przemytników, którzy wykorzystują cierpienie i nieszczęście" - dodał Castex na Twitterze.

Prokuratura w Dunkierce poinformowała agencję AFP o wszczęciu śledztwa w sprawie działania w Calais zorganizowanej grupy przemytników ludzi.

Reklama

Przed środowym wypadkiem podczas przepraw przez kanał La Manche od początku roku zginęły trzy osoby, a cztery uznano za zaginione. W 2020 roku zginęło w ten sposób sześć, a trzy inne zaginęły. W 2019 roku odnotowano cztery zgony - podało MSW.

Według służb brytyjskich w ciągu pierwszych 10 miesięcy roku przez kanał La Manche przeprawiło się 22 tys. migrantów.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama