Reklama

Reklama

Floryda: Owczarek niemiecki obronił dziecko przed atakiem innego psa

Owczarek niemiecki obronił sześcioletniego chłopca, którego próbował zaatakować inny pies. Ojciec dziecka opublikował nagranie sytuacji w mediach społecznościowych, a wideo zyskało ogromną popularność w sieci. Mimo że sytuacja wyglądała groźnie, chłopcu nic się nie stało.

Mieszkający na Florydzie sześciolatek wyszedł na podwórko, by pobawić się ze swoim czworonożnym przyjacielem - owczarkiem niemieckim imieniem Tank (ang. "czołg"). 

Chwilę później z posesji naprzeciwko wybiegł inny pies, który ruszył w kierunku dziecka. Jego właściciel pobiegł za nim, jednak nie udało mu się go zatrzymać. Na szczęście Tank w porę zauważył zagrożenie, zasłonił chłopca swoim ciałem i wdał się w walkę z agresywnym psem. 

Wszystko nagrała kamera

Całe zajście zostało zarejestrowane przez znajdującą się przy domu kamerę. Ojciec chłopca udostępnił nagranie w sieci.

Reklama

Do "akcji" po chwili włączył się drugi z psów należących do rodziny chłopca. - Jednak Tank miał wszystko pod kontrolą - powiedział ojciec dziecka cytowany przez "Daily Mail".

Po kilku sekundach na miejscu pojawił się też właściciel psa, który uciekł z sąsiedniego ogródka. Udało mu się odciągnąć zwierzę i zabrać do domu. Na nagraniu widać też, jak wystraszony chłopiec biegnie w stronę domu, a chwilę później jest już na rękach mamy.

- Naszemu dziecku nic się nie stało - potwierdził ojciec zaatakowanego chłopca.

Tank zachwycił internautów

Internauci nie szczędzili pochwał w stosunku do Tanka, który został okrzyknięty bohaterem. "Dajcie mu największą kość jaką znajdziecie. Zasłużył, jest naprawdę dobrym psem" - pisał jeden z komentujących. 

"Ten pies jest niesamowity i całe szczęście, że dziecku nic się nie stało. Dla matki to musiało być straszne" - podkreślono w innym komentarzu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy