Reklama

Elon Musk kupuje Twittera

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie, zawarł w poniedziałek umowę kupna Twittera - informuje Reuters. Koszt transakcji to około 44 miliardy dolarów.

Na początku kwietnia na rynku pojawiła się informacja, że prezes Tesli Elon Musk przejął 9,2 proc. akcji Twittera, stając się największym pojedynczym akcjonariuszem w firmie. Musk ujawnił w dokumentach regulacyjnych w ostatnich tygodniach, że kupował akcje w prawie codziennych partiach począwszy od 31 stycznia.

W połowie miesiąca pojawiła się informacja, że Elon Musk zaoferuje przejęcie portalu za 54,20 dol. za akcję, czyli za ok. 43 mld dol. Prezes Tesli - jak pisał Reuters - nazwał tę cenę swoją najlepszą i ostateczną ofertą, chociaż nie podał żadnych szczegółów dotyczących finansowania. Oferta jest niewiążąca.

Reklama

Twitter potwierdził wówczas, że otrzymał ofertę Muska i zdecyduje, czy w najlepszym interesie akcjonariuszy jest zaakceptowanie lub kontynuowanie działalności jako spółka notowana na giełdzie.

Elon Musk: Twitter nie spełnia zasad wolności słowa

W ostatnich tygodniach miliarder głośno krytykował Twittera, głównie z powodu przekonania, że nie spełnia on zasad wolności słowa. Jak przypomina Reuters, platforma mediów społecznościowych rozgniewała zwolenników Donalda Trumpa i innych skrajnie prawicowych polityków, których konta zostały zawieszone za naruszenie standardów treści dotyczących przemocy, nienawiści lub szkodliwej dezinformacji. 

Musk określił siebie jako "absolutystę wolności słowa", ale znany jest również z blokowania innych użytkowników Twittera, którzy kwestionują go lub nie zgadzają się z nim.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Twitter

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy