Reklama

Reklama

Dziecko powinno mieć czworo opiekunów? Pomysł niemieckiego posła

- Dziecko powinno mieć do czterech opiekunów, ponieważ co trzecie dorasta w sytuacji rodzinnej, która nie odpowiada klasycznemu małżeństwu - mówił pełnomocnik rządu Niemiec ds. osób queer Sven Lehmann. Walczy on zapewnienie dzieciom więcej niż dwojga rodziców.

- Prawo do opieki nad dzieckiem powinno zostać rozszerzone na maksymalnie czworo rodziców. Jeśli na przykład rodzice rozstają się i oboje mają nowych partnerów, to nowi partnerzy powinni być w stanie uzyskać prawo do opieki, jeśli chcą - powiedział Lehmann gazetom grupy medialnej Funke.

Na takiej zmianie skorzystałyby nie tylko rodziny "tęczowe", ale także rodziny patchworkowe - wyjaśnił pełnomocnik. Jednocześnie dzieci byłyby lepiej chronione pod względem prawnym.

Pomysł skrytykowała frakcja CDU/CSU

Plany Lehmanna ostro skrytykowała frakcja CDU/CSU w Bundestagu. - Pomysł, aby w przyszłości nawet cztery osoby mogły być rodzicami, "nie jest postępem, lecz nową, arbitralną koncepcją rodzicielstwa - powiedziała wiceprzewodnicząca frakcji Andrea Lindhol Ewangelickiej Służbie Prasowej (epd) w Berlinie.

Reklama

Lehmann jest od 2017 roku posłem do Bundestagu z Partii Zielonych. W latach 2018-2021 był rzecznikiem ds. polityki queer i polityki społecznej grupy parlamentarnej tego ugrupowania.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama