Reklama

Reklama

Dzieci mają trzy miesiące wakacji. Rodzice są oburzeni

​Hiszpańscy rodzice sprzeciwiają się trzymiesięcznym szkolnym wakacjom. Dwa największe stowarzyszenia komitetów rodzicielskich apelują do rządu o skrócenie letniego wypoczynku uczniów.

Dzieci w Hiszpanii kończą rok szkolny w połowie czerwca, następny rozpoczynają 15 września. Zdaniem rodziców i psychologów, po tak długim wypoczynku wracają rozkojarzone i przez pierwsze dwa miesiące nauki mają problemy z przyswajaniem wiedzy. Tamtejsze stowarzyszenia rodziców zwracają uwagę, że większość wolnych dni dzieci spędzają z dziadkami albo opiekunami. Z rodzicami są najwyżej przez miesiąc. Przypominają też, że odkąd rozpoczął się kryzys, podstawowym posiłkiem dla wielu uczniów jest zjadany w szkole obiad. W wakacje dzieci te są niedożywione.

Reklama

Skrócenie letniego wypoczynku nie jest jedyną zmianą, jakiej domagają się Hiszpanie. Coraz więcej opowiada się za rezygnacją ze sjesty i zmianą czasu ze środkowoeuropejskiego na zachodnioeuropejski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy