Reklama

Dwie ofiary śmiertelne tajfunu Nangka

Dwie osoby nie żyją, a 31 odniosło obrażenia po przejściu tajfunu Nangka nad południową i zachodnią Japonią. Odwołano setki lotów i zawieszono kursowanie pociągów. Władze nakazały ewakuację ok. 550 tys. osób - podały media.

W czwartek wieczorem lokalnego czasu Nangka uderzył w pobliżu miasta Muroko, na wyspie Sikoku na południu kraju, a następnie skierował się na północny wschód Japonii. Towarzyszyły mu porywiste wiatry o prędkości dochodzącej do 185 km na godzinę.

W piątek rano lokalnego czasu tajfun dotarł do prefektury Okayama, w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu. Prędkość wiatru wynosiła wówczas ok. 90 km na godzinę - podały służby meteorologiczne, na które powołuje się BBC.

Jak poinformowała agencja EFE, w czwartek z powodu tajfunu odwołano ponad 200 lotów krajowych i międzynarodowych, a w piątek dwie główne japońskie linie lotnicze Japan Airlines (JAL) i All Nippon Airways (ANA) anulowały ok. 180 połączeń z lub do zachodnich i południowych części Japonii.

Reklama

Zawieszono też połączenia kolejowe na wyspie Sikoku oraz kursowanie promów; zamknięto niektóre autostrady.

Według agencji Kyodo w prefekturze Hyogo, na wyspie Honsiu, zginęli dwaj starsi mężczyźni, którzy przygotowywali się na przejście tajfunu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy