Reklama

Donald Trump zostanie przywrócony na Facebooka? Decyzja "w najbliższych tygodniach"

Meta zastanawia się nad przywróceniem byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na Facebooka - powiadomił rzecznik spółki, cytowany przez CNN. Jak przekazał, decyzja w sprawie konta Trumpa ma zostać ogłoszona w najbliższych tygodniach i ma być "jedną z najbardziej znaczących w historii firmy". Konto Trumpa zostało zablokowane na dwa lata w związku z publikacjami, które pojawiło się podczas ataku na Kapitol.

Decyzja w sprawie przywrócenia konta byłego prezydenta USA ma zostać podjęta przez specjalną grupę roboczą. 

Według rozmówcy CNN, która ma informacje na temat spotkań, ostateczna decyzja Mety ma być "jedną z najbardziej znaczących w historii firmy".

 

Trump zawieszony na dwa lata

Konta byłego prezydenta USA na Facebooku zostało zawieszone za podżeganie do przemocy zamieszek na Kapitolu 6 stycznia 2021 roku. Jak powiadomił wtedy Facebook, Trump miał przez dwa lata mieć zablokowany dostęp do swojego konta.  

"Zważywszy na powagę sytuacji, które doprowadziła do zawieszenia kont Pana Trumpa, podtrzymujemy nasze stanowisko, że jego działania były jawnym pogwałceniem naszego regulaminu, co ze swej strony zasługuje na najwyższą karę, jaką przewidują protokoły dotyczące kroków podejmowanych w wypadku nieprzestrzegania reguł" - napisał wiceprezes Nick Clegg w oświadczeniu.

Reklama

Jak przekazało CNN, Nick Clegg uczestniczy w podejmowaniu decyzji na temat przywrócenia byłego prezydenta USA na Facebooka. Clegg zapowiadał również, że jeśli dojdzie do przywrócenia kont Trumpa, a wciąż pojawiać się będą naruszenia regulaminu, spółka może podjąć decyzję o ponownej blokadzie.

Portal zauważa, że przywrócenie Trumpa na Facebooka może być "potencjalnym dobrodziejstwem" dla jego kampanii wyborczej w 2023 roku. Jak przypomniano, konto byłego prezydenta USA na Facebooku obserwowało 34 mln osób, a Instagrama 23 mln. Dodatkowo sztab Trumpa wcześniej, z sukcesami, wykorzystywał media społecznościowe do sięgania po wyborców.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Donald Trump | USA | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy