Reklama

Reklama

Burza tropikalna Ana. Ponad 30 ofiar, Malawi bez prądu

34 osoby zginęły na Madagaskarze w wyniku burzy tropikalnej Ana. Kolejne dwie ofiary żywiołu odnotowano w Mozambiku. Ponadto większa część Malawi w ostatnich dniach jest całkiem pozbawiona prądu.

Ana spowodowała liczne powodzie i osunięcia ziemi w stolicy Madagaskaru - Antananarywie - poinformowała agencja AFP. Jak przekazało z kolei tamtejsze biuro zarządzania katastrofami naturalnymi, od końca poprzedniego tygodnia około 65 tys. osób pozostaje bez dachu nad głową.

W Mozambiku - poza dwiema ofiarami śmiertelnymi żywiołu - 49 osób zostało rannych - podał tamtejszy państwowy instytut zarządzania zagrożeniami.

Szacunki: Nawet pół miliona osób zagrożonych klęskami i wojną

Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) alarmowało, że skutki burzy tropikalnej w Mozambiku najprawdopodobniej najmocniej uderzą w najuboższych - ofiary dotychczas trwających konfliktów w kraju i innych klęsk żywiołowych. Rząd Mozambiku i ONZ szacują, że liczba osób zagrożonych może sięgnąć nawet pół miliona.

Reklama

W Malawi na skutek licznych nagłych powodzi przedsiębiorstwa zaopatrujące kraj w energię elektryczną zmuszone zostały do odcięcia dostaw prądu - podało AFP. We wtorek zaczęto stopniowo przywracać dostawy - dodano.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy