Reklama

Reklama

Białoruś: Migranci odlecieli do Iraku. Kolejny taki rejs

Z Mińska odleciał samolot z cudzoziemcami , którzy zostali oszukani przez Białoruś. Wrócili do domu. Lot do Iraku to szansa dla Irakijczyków, którzy wpadli w białoruską pułapkę - poinformował w piątek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W piątek Stanisław Żaryn podał na Twitterze, że "z Mińska odleciał samolot z cudzoziemcami". Zaznaczył także, że "lot do Iraku to szansa dla Irakijczyków, którzy wpadli w białoruską pułapkę". 

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, przekazując informocję o cudzoziemcach, powołał się na białoruski kanał nexta.tv, który za pośrednictwem Twittera, opublikował nagranie z Mińska. Widać na nim grupę ludzi, którzy na mińskim lotnisku oczekują na samolot.

Białoruski kanał poinformował o "430 migrantach, którzy wrócili do domu". 

W piątek Straż Graniczna przekazała, że minionej doby doszło do 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym "dwie duże grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę - jedna liczyła 500, a druga 50 cudzoziemców".

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje