Reklama

Reklama

Austria wciąż ma problemy z zakwaterowaniem uchodźców

Jeden z najbogatszych krajów Unii - Austria - nadal ma problemy z zakwaterowaniem wciąż licznie napływających do kraju uchodźców. Władze zapowiadają przeniesienie części azylantów, znajdujących się w przepełnionym obozie w Traiskirchen do kwater w innych częściach kraju.

Nie ma jeszcze dokładnego terminu przeniesienia uchodźców. Pewne jest, że obecnie w obozie w Traiskirchen znajduje się rekordowa liczba 4300 uchodźców. Z uwagi na to, że władze nie są w stanie zapewnić wszystkim dachu nad głową, ponad połowa z nich wciąż musi spać pod gołym niebem. 

Oficjalnie od 20 lipca dwa największe centra dla uchodźców nie przyjmują już nikogo. Ich rolę przejęło na tę chwilę siedem mniejszych ośrodków, w których obecnie przebywa około 1300 uchodźców. 

Sytuacja jest mocno krytykowana przez niemal wszystkie środowiska społeczne i polityczne w Austrii, w tym przez rządowego koalicjanta Socjaldemokratyczną Partię Austrii. Minister spraw wewnętrznych, Johannie Mikl-Leitner, zarzuca się postawę ocierającą się "prawie o profesjonalną niekompetencję" oraz bierność wobec sugestii płynących ze strony organizacji pozarządowych. Austriackie władze mają nadzieję odciążyć przepełnione centra najpóźniej do jesieni. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama