Reklama

Reklama

​Antarktyda: Padł rekord? Zanotowano 18,3 stopni Celsjusza

Badacze z argentyńskiej stacji na Antarktydzie zgłosili, że zanotowali temperaturę 18,3 stopni Celsjusza - poinformowała w piątek Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO). Jeżeli wynik się potwierdzi, będzie to najwyższa temperatura zanotowana na tym kontynencie.

Jak twierdzą badacze, temperatura przekroczyła 18 stopni Celsjusza w czwartek (6 lutego) w bazie Esperanza na Półwyspie Antarktycznym. Dotychczasowy rekord temperatury na tym kontynencie - z marca 2015 roku - wynosił 17,5 stopni Celsjusza.

Informację o nowym rekordzie weryfikować będzie Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).

"Wszystko, co do tej pory widzieliśmy, wskazuje, że prawdopodobnie jest to rzeczywiście rekord, ale będziemy musieli, oczywiście, rozpocząć formalną ewaluację, kiedy dostaniemy pełne dane z argentyńskiej służby meteorologicznej" - powiedział Randal Cerveny z WMO.

Reklama

Jak podaje WMO, Półwysep Antarktyczny, najbardziej na północ wysunięta część Antarktydy, jest jednym z najszybciej ocieplających się regionów na Ziemi. W ciągu pół wieku temperatura wzrosła tam o 3 stopnie Celsjusza.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy