Reklama

Reklama

Nikt nie wie, kim był zmarły 20 lat temu mężczyzna. Tak mógł wyglądać

Komputerowa rekonstrukcja pokazuje jak wyglądał mężczyzna, którego szkielet znaleziono w czerwcu na poznańskich Jeżycach. Policjanci przekazali, że człowiek ten zmarł 10 lub nawet 20 lat temu. Funkcjonariusze z Archiwum X proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości i okoliczności śmierci tajemniczego mężczyzny.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X badają sprawę śmierci mężczyzny, którego szkielet znaleziono 16 czerwca 2022 roku na terenie ogródków działkowych w rejonie Jeżyc

Dzięki badaniom antropologicznym i genetycznym, jakie przeprowadził Zakład Medycyny Sądowej w Poznaniu udało się ustalić, że szczątki należały do mężczyzny, który w chwili zgonu miał ok. 45-55 lat, mierzył 170 cm wzrostu i miał liczne, powstałe za życia braki w uzębieniu. 

- Szkielet posiadał też charakterystyczne zespolenia implantacji trzech drutów KIRSCHNERA w kości promieniowej prawej ręki, co świadczy o przebytym zabiegu ortopedycznym po złamaniu - informowała Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. 

Reklama

Przeprowadzone badania wykazały też, że do zgonu mężczyzny doszło w przedziale czasowym 10-20 lat temu

Tak mógł wyglądać. Powstał model 3D

Policjanci z Archiwum X, którzy ustalają tożsamość i okoliczności śmierci mężczyzny nawiązali współpracę z Zakładem Medycyny Sądowej - w efekcie powstał model 3D przybliżonego wizerunku mężczyzny.

- W wyniku ekspertyzy medyczno-sądowej w zakresie badań identyfikacyjnych na podstawie kości czaszki, sporządzono komputerową rekonstrukcję przybliżonego wizerunku mężczyzny - informowała Liszczyńska.

W związku ze sprawą policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny lub okoliczności związanych z jego śmiercią.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy