Reklama

Reklama

Atak w Kaliszu. 49-latek oblany kwasem

Niebezpieczne zdarzenie w Kaliszu. Jak informują służby, na ulicy zaatakowany został 49-letni mężczyzna. Napastnik miał oblać go kwasem. Poszkodowany trafił do szpitala z poparzeniami.

Do zdarzenia doszło o godz. 13.30 we wtorek na ul. Chopina w Kaliszu. 

Kalisz. 49-latek zaatakowany kwasem

Jak informują służby, do 49-latka podszedł mężczyzna, oblał go i jego samochód nieznaną substancją. Następnie uciekł.

Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Zadaniem wezwanych strażaków było zbadanie wylanej na mężczyznę cieczy. Na miejscu pojawiły się cztery jednostki Państwowej Straży Pożarnej - w tym specjalistyczna grupa rozpoznania chemicznego z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim. - To była substancja silnie żrąca o odczynie kwasowym - powiedział oficer prasowy KMP w Kaliszu kpt. Szymon Zieliński.

Reklama

Kalisz. 49-latek oblany kwasem. Ma poparzoną twarz

Poparzony 49-latek został przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. - Pacjent ma bardzo poważnie poparzoną twarz, jest na chirurgii - przekazał rzecznik prasowy szpitala Paweł Gawroński.

Policja - jak powiedziała rzecznik - prowadzi śledztwo w sprawie. - Czekamy na informacje ze szpitala na temat chorego, żebyśmy mogli go przesłuchać i zebrać więcej informacji. Ale kryminalni już podjęli działania - poinformowała asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa KMP w Kaliszu.

Jak informuje portal kalisz24info.pl, policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli już nagrania z pobliskich kamer monitoringu. Trwają poszukiwania sprawcy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy