Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: 23-latek utonął w niestrzeżonym jeziorze

Płetwonurkowie wyłowili z Jeziora Kołomąckiego w powiecie gryfickim ciało 23-letniego mężczyzny. To kolejne utonięcie w regionie. Kilka dni temu informowano o utonięciu innego mężczyzny. Do tragedii doszło w Szczecinie.

23-latek miał wskoczyć do jeziora w środę późnym wieczorem.

- Po niespełna dwóch godzinach wyciągnięto mężczyznę z wody i przekazano pogotowiu, niestety stwierdzono zgon - powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach mł. kpt. Łukasz Góralski.

Do zdarzenia doszło w Kołomąciu na plaży niestrzeżonej

W poszukiwania zaangażowane były cztery zastępy straży pożarnej oraz grupa wodno-nurkowa z Koszalina.

Utonął w Jeziorze Głębokim. Prokuratura wyjaśnia okoliczności

W ubiegłym tygodniu informowano o mężczyźnie, który utonął w Jeziorze Głębokim w Szczecinie. Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem. Według ustaleń policji mężczyzna skoczył z pomostu i nie wypłynął. Ciało wydobyli nurkowie.

Reklama

Prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem nieudzielenia mu pomocy.

- Czyn podlega kwalifikacji z art. 162 par. 1 Kodeksu Karnego, czyli nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub zdrowia - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

- Przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia. Planowana jest też sekcja zwłok mężczyzny oraz zasięgnięcie opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej w celu ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny - dodała.

Jak poinformowało zachodniopomorskie WOPR w regionie, od początku roku, utonęło 12 osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy