Reklama

Reklama

Wybuch w fabryce w Płocku. Kłęby dymu widoczne z kilku kilometrów

Wybuch zbiornika z łatwopalnymi chemikaliami spowodował pożar na terenie firmy Solvent, zajmującej się dystrybucją paliw. Na miejscu pojawiło się 9 jednostek straży pożarnej - informuje TVN24.

W otoczeniu miejsca pożaru nie było prawdopodobnie ludzi. Ogień został już opanowany.

Nie ma informacji o poszkodowanych.

Przed godziną 12.00 w stacji paliw, należącej do firmy Solvent, doszło do wybuchu jednego z 1000-litrowych zbiorników, zawierających łatwopalne chemikalia - składniki paliw, między innymi ksylen. W wyniku wybuchu powstał pożar, który zasnuł okolicę kłębami dymu widocznymi z odległości kilku kilometrów - podaje RMF24.

Dym łatwo się rozprzestrzenia i może być groźny - jeszcze nie wiadomo, czy jest toksyczny. Dlatego Straż Pożarna zaleca, by unikać z nim kontaktu, nie zbliżać się do miejsca wybuchu i zamykać okna w domach.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy