Reklama

Media: Czterech nastolatków próbowało zgwałcić 13-latka

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OGP w Niechanowie czterech 17-latków próbowało zgwałcić 13-letniego chłopca - powiadomiły lokalne media. Według ustaleń dzień po zdarzeniu na miejscu pojawiła się policja. Prokuratura nie potwierdza oficjalnie informacji o wydarzeniach w ośrodku. Zapowiada komunikat w ciągu najbliższych dni.

Jak powiadomił portal moje-gniezno.pl, we wtorek w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OGP w Niechanowie (woj. wielkopolskie) czterech 17-latków miało dopuścić się próby gwałtu na 13-latku. Jeden z 17-latków miał nagrywać zdarzenie na telefon. 

Media: Próba gwałtu na małoletnim w Niechanowie. Trzech 17-latków zatrzymano

Według portalu sprawa wyszła na jaw, gdy nagranie trafiło do kolegi 13-latka. Chłopiec miał o wszystkim powiadomić pracowników placówki. Jak przekazano, policja została wezwana do ośrodka dopiero następnego dnia. Sprawa miała wyjść na jaw, gdy w placówce znajdowała się jedna opiekunka. Funkcjonariusze na miejscu mieli zabezpieczyć telefony, odzież oraz bieliznę

Reklama

"Trzech podejrzanych zostało przewiezionych na komendę osobnymi radiowozami. Czwarty zniknął z ośrodka" - przekazał portal. 

W Prokuraturze Rejonowej w Gnieźnie w czwartek miały rozpocząć się czynności w sprawie. Jak wynika z ustaleń mediów, prokurator w obecności psychologa miał przesłuchać chłopca. 13-latek miał zeznać, że znęcano się nim od momentu, gdy we wrześniu ubiegłego roku trafił do placówki. 

Obecnie 13-latek ma znajdować się pod opieką psychologa

Prokuratura nie potwierdza medialnych doniesień

- Prokuratura w żadnym zakresie nie potwierdza informacji, które są podawane przez lokalne media - przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. 

Jak dodał, stosowny komunikat, "z uwzględnieniem przede wszystkim dobra małoletniego, ale też dobra tajemnicy śledztwa, będzie przedstawiony w poniedziałek 9 stycznia", po zakończeniu wszystkich czynności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: próba gwałtu | Wielkopolska | Niechanowo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy