Rosyjskim żołnierzom zabrakło paliwa. Poprosili o pomoc ukraińską policję

Paweł Basiak

Oprac.: Paweł Basiak

Aktualizacja
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
1
Udostępnij

Dwóm rosyjskim żołnierzom w Szewczenkowie w obwodzie charkowskim zgasł pojazd. Zgłosili się na lokalny posterunek policji ukraińskiej i poprosili o paliwo - przekazał dziennikarz "The Kiyv Independent" Illia Ponomarenko. Reporter opublikował zdjęcia wojskowych.

Zatrzymani rosyjscy żołnierze
Zatrzymani rosyjscy żołnierze@IAPonomarenkoTwitter

"Nie wierzę, że wam to piszę" - przyznał Ponomarenko. W mediach społecznościowych opublikował wizerunki Rosjan, a także zdjęcia dowodu osobistego jednego z mężczyzn. Żołnierzy nazwał "rosyjskimi idiotami".

Wojna Rosja-Ukraina. Niskie morale rosyjskich wojsk

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy stwierdził w niedzielę, że Rosja zmniejszyła tempo ofensywy, kolumny sprzętu rosyjskich wojsk spowolniły tempo przesuwania się w głąb terytorium Ukrainy - pisze sztab. "Wojska przeciwnika, pozbawione uzupełnienia na czas zapasów paliwa i amunicji, zatrzymują się" - napisano.

Według ukraińskiego sztabu skład osobowy rosyjskich sił, w większości młodzi ludzie, jest wyczerpany wcześniejszymi ćwiczeniami wojskowymi i ma niskie morale i jest w złym stanie psychicznym. Ukraińska strona twierdzi, że dochodzi do przypadków dezercji, odmowy udziału w walkach przeciwko Ukrainie i oddawania się w niewolę.

Według sztabu generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy straty sił okupacyjnych na koniec trzeciej doby zbrojnej agresji to ponad 3 tys. osób i ponad 200 jeńców.

Wojna na Ukrainie. Bunt żołnierzy w Biełgorodzie

Ukraińskie media informowały w niedzielę, że w rosyjskim Biełgorodzie przy granicy 5 tys. żołnierzy kontraktowych zbuntowało się przeciwko udziałowi w działaniach zbrojnych na Ukrainie. Oficjalnie swoją odmowę udziału w walkach na Ukrainie argumentują tym, że nie jest to przewidziane w ich kontraktach - informuje portal Obozrevatel. Za odmowę mogą być pociągnięci do odpowiedzialności karnej - wskazuje serwis.

Prawdziwą przyczyną ich decyzji - według portalu - jest strach.

"Nawet bez względu na to, że oficjalnie wojskowo-polityczne kierownictwo Rosji mówi o tym, że Rosja nie ponosi żadnych strat na Ukrainie i że na ukraińskiej ziemi nie zginął ani jeden rosyjski żołnierz, bez względu na to, że w Rosji w maksymalny sposób blokowane są wszelkie prawdziwe dane o wydarzeniach na Ukrainie - informacje do nich docierają (...)" - czytamy.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Wołodymyr Zełenski z apelem do Rosjan. "Być może usiądą do stołu z wami"
      Wołodymyr Zełenski z apelem do Rosjan. "Być może usiądą do stołu z wami"© 2022 Associated Press
      Przejdź na