Reklama

Reklama

Afganistan: Protesty przed bankiem w Kabulu. Problemy z wypłatą gotówki

​Afgańczycy protestowali przed jednym z kabulskich banków po tym, jak nie mogli wypłacić gotówki. Choć banki zostały otwarte ponownie trzy dni temu, to nie wypłacają mieszkańcom ograniczone kwoty. Przed bankomatami tworzą się ogromne kolejki.

Wśród protestujących jest wielu pracowników sektora publicznego, którzy domagają się wypłaty swoich pensji; niektórzy z nich nie otrzymywali wynagrodzenia przez ostatnie trzy do sześciu miesięcy - relacjonuje katarska stacja.

Rośnie inflacja

Dobowy limit wypłat z bankomatów ograniczono do równowartości około 200 dolarów, w efekcie przed maszynami tworzą się długie kolejki - dodaje stacja.

ZOBACZ: Tragedia na wakacjach. Nagła śmierć 37-letniej żony multimilionera

Reklama

W środę banki w Kabulu zostały otwarte pierwszy raz od przejęcia władzy w Afganistanie przez talibów w połowie sierpnia. Zmiana władzy odcięła Afganistan od zagranicznego finansowania. Zdeponowane za granicą rezerwy afgańskiego banku centralnego zostały zamrożone, wstrzymano wypłaty w ramach programów prowadzonych przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Afganistan cierpi na brak dolarów w gotówce, lokalna waluta traci na wartości, rośnie inflacja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje