Reklama

Szokujące wideo z Katowic. Nagranie ku przestrodze

Niebezpieczne zdarzenie w Katowicach. Kierowca samochodu nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, mimo, że na zebrze znajdował się człowiek. Wystraszony mężczyzna widząc samochód przyspieszył, co dodatkowo wpłynęło na to, że wylądował pod kołami nadjeżdżającego auta.

Śląska policja alarmuje - od początku roku na drogach aglomeracji doszło do 38 wypadków z udziałem pieszych. Rannych w wypadkach zostało już blisko 40 osób. Jak przekazano, najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Funkcjonariusze umieścili w swoich mediach społecznościowych nagranie ku przestrodze. Wideokamera jednego z aut zarejestrowała potracenie 43-letniego mężczyzny na jednej z katowickich ulic.

Groźne zdarzenie w Katowicach. Auto potrąciło pieszego

Do zdarzenia doszło 5 stycznia o godzinie 14:40. Do pasów na jezdni zbliżał się wówczas mężczyzna. Na nagraniu widać, jak zatrzymał przed pasami. Mężczyzna wszedł na pasy. Jego widoczność może ograniczać kaptur. Jednak z żadnej strony nie widać niebezpieczeństwa.

Reklama

Z przeciwnej strony nadjechał jednak pojazd. Kierowca tego samochodu nie zatrzymał się przed przejściem, mimo, że na zebrze znajdował się człowiek

Wystraszony mężczyzna, widząc samochód przyspieszył, co dodatkowo wpłynęło na to, że znalazł się pod kołami nadjeżdżającego auta. 

"Przypominamy kierującym o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie pasów!" - apeluje policja.

Czy pieszy w tej sytuacji zachował się prawidłowo? Skomentuj artykuł na Facebooku! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katowice | policja | potrącenie | wypadki drogowe | przejście dla pieszych

Reklama

Reklama

Reklama