Reklama

Śląskie: Stalowy garaż latał nad domami. Podniósł go silny wiatr

W miejscowości Łysiec (woj. śląskie) pod Częstochową w czwartek nad domami latał... stalowy garaż. Wiatr był tak silny, że porwał budynek, a następnie wbił go w ogrodzenie sąsiada. Jak podała straż pożarna, nikomu nic się nie stało.

Do niebezpiecznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie doszło w czwartek. Pogoda w tamtym dniu nie dopisywała, wiał silny wiatr, o czym przekonali się mieszkańcy ul. Prostej w miejscowości Łysiec pod Częstochową. 

Silny podmuch wiatru sprawił, że około godz. 16 - jak wynika ze zgłoszenia otrzymanego przez straż pożarną - stalowy garaż znalazł się w powietrzu i, jak podaje "Dziennik Zachodni", "latał nad domami". W pewnej chwili budowla wylądowała, jednak nie na ziemi, a na ogrodzeniu sąsiada, gdzie znajdowała się budowa. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu służby. 

Reklama

Łysiec. Podmuch wiatru podniósł stalowy garaż

Ochotnicza Straż Pożarna w Starczy przekazała, że zgłaszający nie potrafił określić do kogo należy garaż, ale podejrzewał, że pochodzi "z którejś z działek obok". Dodano również, że ze względu na pogarszającą się pogodę, mężczyzna obawiał się, że ponownie może dojść do takiego zdarzenia. 

Czytaj też: Sosnowiec: Rzucił się z nożem na policjanta. 35-latek trafił do aresztu

Podczas zdarzenia nikomu nic się nie stało. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: łysiec | garaż | silny wiatr | śląskie

Reklama

Reklama

Reklama